Popularne lokalizacje podróży w 2018 roku

Popularne lokalizacje podróży w 2018 roku

Które cele wyjazdów będą cieszyć się największą popularnością w kolejnych miesiącach? Zobacz przygotowane przez nas propozycje oraz fotografie!

Rozsądne gospodarowanie dniami urlopowymi może ogólnie wygospodarować nam w bieżącym roku kalendarzowym więcej niż 30 dni wolnych od pracy. Zdecydowanie trzeba skorzystać z okazji i już zawczasu zaplanować, gdzie warto je spędzić, by uniknąć tłumów, spędzić miło wolny czas i nie zniszczyć swojego budżetu. Jeżeli nie masz w zasadzie jakichkolwiek planów na wyjazd wypoczynkowy, ta lista może ułatwić decyzję.

Egzotyczna Białoruś

W tym roku kalendarzowym jednym z interesujących kierunków wyjazdów będzie mogła stać się Białoruś. Z potrzeby pobudzenia ruchu turystycznego rząd tego państwa jest coraz poważniej przyjazny turystom. Od początku 2018 r. nasi rodacy mogą wybrać się na obszary przygraniczne na okres 10 dni bez konieczności wyrobienia sobie wizy. Z tego powodu istnieje możliwość zwiedzania przepięknego Brześcia oraz Grodna, jak również białoruskiej części Puszczy Białowieskiej oraz Kanału Augustowskiego.

 Państwo pod rządami Łukaszenki to dla licznych ludzi realna terra incognita, miejsce na swój sposób malownicze, pełne kontrastów oraz trudne do opisania. To wciąż najrzadziej wybierany sąsiad naszego państwa, mimo że na obszarze kraju znajduje się wiele zabytkowych obiektów związanych z dziejami Polski. Być może powinno się skorzystać z tej sposobności oraz w okresie kilku dni przekonać się na własnej skórze, czy typowe stereotypowe postrzeganie tego państwa ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.

Portugalia – Lizbona i nie tylko

Interesującym kierunkiem podróży, w szczególności dla ludzi ceniących regiony z ciepłym klimatem, staje się Portugalia. Kraj ten zaskoczy niejednego turystę zróżnicowaniem krajobrazu. Niewątpliwie jej dodatkowym atutem będzie również bliskość Oceanu Atlantyckiego. Już sama Lizbona, stolica państwa, szanowana za jedno z najwspanialszych miast na naszym kontynencie może okazać się skutecznym pretekstem dla wybrania tego kierunku podróży wakacyjnej. Osoby, jakie wolą ustrzec się hałasu wielkiego miasta, mogą zwiedzać słabiej uczęszczane miasteczka, jak zachwycające Óbidos, w którym wyobraźnia łatwo teleportuje nas w okres średniowiecznej ery, lub przylądek Cabo da Roca, określanany dawniej za sam skraj świata – najdalej wysunięty w kierunku zachodnim obszar kontynentalnej Europy. Do wybrania Portugalii zachęcić będzie mogło dodatkowo to, że ceny będą tu niższe aniżeli w sąsiedniej i uczęszczanej przez turystów Hiszpanii.

Tanie połączenia lotnicze, zostające w pamięci doświadczenia – Islandia

Miłośnicy niedrogiego latania powinni rozważyć urlop na Islandii. Gdy dopisze nam nieco szczęścia, za bilet będziemy mogli zapłacić nawet mniej niż za jazdę pociągiem z Poznania do Krakowa! Wyspa zachwyca swą niezwykłością: pięknem krajobrazu, wolną przestrzenią oraz spokojem. Nierzadko w przeciągu jednego dnia jesteśmy w stanie tu zobaczyć najważniejsze atrakcje dla turystów – Park Narodowy Thingvellir oraz majestatyczny wodospad Gullfoss. Osobistą architekturą oczaruje również z całą pewnością miasto stołeczne tego kraju, Reykjavik.