Cuda Ameryki Południowej

Cuda Ameryki Południowej

Ameryka Południowa zachwyca obcokrajowców z całej planety, oferując im atrakcje tak pełne kontrastów, że każda osoba jesteśmy w stanie odszukać pośród nich coś dla siebie.

Płaskowyż Nazca

Na tym kontynencie znajduje się jedno z naprawdę ciekawych oraz tajemniczych obszarów świata, a mianowicie płaskowyż Nazca, ulokowany w południowo-zachodnim Peru. Wypełniony pozostaje lekko czerwonym żwirem, natomiast na nim widać różnorodne rysunki.Po dziś dzień uczonym oraz badaczom nie udało się wyjaśnić ani pochodzenia malowideł ani ewentualnego ich przeznaczenia. Największe mają nierzadko więcej niż 100 metrów średnicy. Obrazki na płaskowyżu określane są geoglifami i przypominają przeróżne zwierzęta, w tym jaszczurki, ryby lub ptaki. Sporo z obrazów to jednakże nieskomplikowane figury geometryczne. W sumie rysunków jest w granicach 400. Co zaskakujące, malowidła są zagrożone, z racji tego że powstały w naprawdę ciepłym oraz suchym klimacie, a dzisiaj płaskowyż Nazca nierzadko nawiedzany jest przez silne deszcze.

Wodospad Gocta

Na terenie Ameryki Południowej znajduje się również jeden z najrozleglejszych i najcudowniejszych wodospadów na świecie, a dokładniej wodospad Gocta, znajdujący się w peruwiańskich Andach. Posiada on prawie 780 metrów wysokości. Dotarcie do tego miejsca jest naprawdę skomplikowane, ponieważ otoczony pozostaje wielkim lasem i skałkami. Według legendy, w miejscu tym zamieszkuje surowa syrena, jaka strasznie każe każdego, kto będzie opowiadać innym o istnieniu Gocta. Do ciekawych wodospadów owego kontynentu będzie trzeba zaliczyć także wodospad Angel na terenie Wenezueli oraz wodospad Iguassu, mieszczący się na skraju Brazylii oraz Argentyny. To największy wodospad na planecie. Strumień wody z jego szczytu płynie w stronę ciasnej doliny określanej Diabelską Gardzielą. Huk spadającej wody słychać w obrębie ponad dwudziestu kilometrów.

Jaskinie Guacharo

To tymczasem nie wszystkie atrakcje, jakie może nam zapewnić Ameryka Południowa. Mieszczące się na obszarze Wenezueli jaskinie Guacharo pozostają jedną z największych atrakcji dla przyjezdnych w okolicy. W jaskiniach podziwiać będzie można wszelkie rodzaje typów skalnych oraz morskie zwierzęta, niezwykłe skamieliny. Wieczorami często turystów mogą wystraszyć podrywające się do lotu z jaskiń ptaki.
Poza cudami natury kontynent ma każdemu także do zaoferowania mnóstwo miejsc prawie kultowych, które zwiedzanie są niesłychanie tłumnie przez turystów z całej planety. Do tych na pewno należy Pomnik Chrystusa Zbawiciela, mieszczący się na terenie Rio de Janeiro, nad brzegiem oceanu. Rzeźba stała się nie tylko obiektem kultu miasta, ile całego kontynentu.